COMPETITION PROGRAM

OPEN-AIR CINEMA MALA LOŽA

 

21.00  –  GRANDTOON animated short films competition

ARKA – Natko Stipaničev – 14:40 – Croatia – 2020

A MIND SANG – Vier Nev – 06:11 – Portugal – 2019

GOTTLIEB – Krste Gospodinovski – 09:57 – Macedonia – 2019

WADE – Kalp Sanghvi, Upamanyu Bhattacharyya – 10:38 – India – 2019

DEEP LOVE – Mykyta Lyskov – 13:57 – Ukraine – 2019

22.00  – STUDENTOON – animated student films competition

DAUGHTER – Daria Kashcheeva – 14:50 – Czech Republic – 2019

NIGHT SHIFT – Linda Stūre – 03:23 – Latvia – 2019

GRAVEDAD – Matisse Gonzalez – 10:30 – Germany – 2019

COCKPERA – Kata Gugić – 04:34 – Croatia – 2020

SOCIAL MOLDS MANUAL – Raghad Albarqi – 03:15 – Saudi Arabia – 2018

CAN I HAVE AN ORDER OF LOVE? – Ying-Sin Syu – 02:22 – Taiwan – 2019

SH_T HAPPENS – M. Mihalyi, D. Stumpf – 13:10 – Czech republic, Slovakia, France – 2019

CAGE MATCH – Bryan Lee – 09:12 – USA – 2019

 

OPEN-AIR CINEMA GORICA

 

21.00  – PLANKTOON – animated films for children competition

HEDGEHOG SPIKINEY – Tihoni Brčić – 6:47 – Croatia – 2020

ARTHUR AND THE SEAGULL – Luca  Di Cecca – 05:00 – Italia – 2019

BLANKET – Marina Moshkova – 05:36 – Russia – 2020

THE 7 KIDS – Marina Karpova – 05:20 – Russia – 2020

MURY THE CAT – Jernej Žmitek – 11:35 – Slovenia – 2019

THE ELEVENTH STEP  – Maryam Kashkoolinia – 10:55 – Iran – 2020

THE GIRL-BIRD – Ekaterina Nevostrueva – 05:50 – Russia – 2019

THE LITTLE BOAT THAT WANTED TO FLY – Ekaterina Filippova – 06:40 – Russia – 2020

22.30  – SUPERCOMM – animated commissioned films competition

IMAGINABLE FUTURES – IMAGINE THAT – Aditya Tawde – 1:02 – India – 2020

HAPPINESS IS JUST AROUND THE CORNER – Luka Vucić – 0:17 – Croatia – 2018

JOURNEY OF KROK – Nijin Nazeem – 1:00 – India – 2019

FAF TRAILER – Bjarne Anmarkrud – 0:45 – Norway – 2019

BASIC SELF-DISTURBANCES – Julian Vargas – 1:54 – Norway – 2020

23:00 – SUPERTUNE – animated music videos competition

SEE YOU WHERE THERE’S MUSIC – Unclecat Bela – 03:56 – Germany – 2020

COMTE – Natalia Ryss – 03:09 – Canada, Slovenia, Israel, UK – 2019

REAL HUMAN BEING – Anna Samo, Michaela Mueller – 04:50 – USA – 2020

PIGEON – Jorge Artola – 04:28 – Spain, Panama – 2019

ATLANTIC PERFUMES – Olalla Wallin – 03:42 – Spain – 2020

GATOZO. – Yulian Sanchez Ojanen – 02:40 – Sweden. – 2020

COULDN’T HAVE KNOWN – Cheng-Hsu Chung – 03:46 – United Kingdom – 2019

SCAPPARE – Miloš Tomić – 02:23 – Serbia – 2019

THERE ARE FISH ON MARS – Matej Okroglič – 04:24 – Slovenia – 2019

IN TECHNICOLOR (FOR THE FIRST TIME) – Sabrina Nichols – 03:40 – USA – 2019

OPEN-AIR CINEMA MALA LOŽA

 

21.00  –  GRANDTOON animated short films competition

FREEZE FRAME – Soetkin Verstegen – 05:00 – Belgium – 2019

THE LEVERS – Kim Boyoung – 09:24 – South Korea – 2018

DREAMS INTO DRAWING – Koji Yamamura – 10:10 – Japan – 2019

MACHINI – Frank Mukunday,Tétshim – 09:48 – Democratic Congo, Belgium – 2020

TOOMAS BENEATH THE VALLEY OF THE WILD WOLVES – Chintis Lundgren – 18:00 – Estonia, Croatia, France – 2019

22.00  – STUDENTOON – animated student films competition

AHEAD – Leszynska Ala Nunu – 05:20 – UK, Portugal – 2019

BYE LITTLE BLOCK! – Éva Darabos – 08:42 – Hungary – 2020

GOOD INTENTIONS – Anna Mantzaris – 08:35 – UK – 2018

NOBODY HEAR – Sin-Rong Lai – 02:31 – Taiwan – 2019

THE HUNT – Rakić Jovan – 07:52 – Serbia – 2019

TROIS FRANCS SIX SOUS – C. Ottevaere, F. Blain, L. Leblond, V. Indalkar, M.Ladjel, Valdelièvre-Rattier – 06:33 – France – 2019

THE MAQUIS – Brkulj Mirta – 04:43 – Croatia – 2020

THERE WERE FOUR OF US – Cassie Shao – 06:47 – USA – 2019

ENTROPIA – Flóra Buda – 10:30 – Hungary – 2019

 

OPEN-AIR CINEMA GORICA

 

21.00  – PLANKTOON – animated films for children competition

THE GIRAFFE.S BICYCLE – Lasse Persson – 07:00 – SWEDEN – 2019

THE TOMTEN AND THE FOX – Yaprak Morali, Are Austnes – 08:34 – Norway – 2019

THE NEIGHBORS – Valentina Arkhipova – 05:45 – Russia – 2019

LONDON HOLIDAYS – Janis Cimmermanis – 11:00 – Latvia – 2019

EATEN – Mohsen Rezapour – 07:20 – Iran – 2019

PAPER KITE – Assia Kovanova – 08:00 – Bulgaria – 2019

APPLE TREE MAN – Alla Vartanyan – 10:43 – Russia – 2020

22.30  – SUPERCOMM – animated commissioned films competition

IGI’S ADVENTURE – Veronica Wallenberg – 3:16 – Sweden,Croatia,Spain,UK – 2019

PUNE DESIGN FESTIVAL – Suresh Eriyat – 0:40 – India – 2020

ODE – Shadi Adib – 2:30 – Germany – 2019

THE JOURNEY – Michaela Mueller – 1:00 – Switzerland – 2018

WHATEVER YOU CALL IT – Moth Studio – 1:13 – UK – 2019

23:00 – SUPERTUNE – animated music videos competition

JOHNNY AND THE DEVIL – Matty Jorissen – 05:00 – The Netherlands – 2019

JERUSALEM – Ofer Winter – 04:07 – Israel – 2019

NO STRINGS ATTACHED – Luisa Viganò – 03:01 – Italy – 2020

HOLLYWOOD – Chris Ullens – 04:49 – United Kingdom – 2019

KHADHAAR – Zeina Azouqah , Neda Ahmadi – 04:12 – Germany,Jordan,Iran – 2020

COLORS FADE – Olavo Ekman – 04:06 – Brasil – 2019

JERK CHICKEN – Chung-Hsuan Fan Chiang – 04:23 – Taiwan – 2019

IN THE FOREST ABOVE THE FOG – Đukić Jovana – 03:06 – Slovenia – 2019

BURN &SOOTHE – Shiyi Li – 03:41 – United Kingdom – 2019

HOLDING CLAWS – João Figueiras – 07:00 – Portugal – 2019

 

OPEN-AIR CINEMA MALA LOŽA

 

21.00  –  GRANDTOON animated short films competition

COSMONAUT – Kaspar Jancis – 11:38 – Estonia – 2019

FRIENDS – Florian Grolig – 07:45 – Germany – 2019

IRIS – Lucija  Buzancic – 8:14 – Croatia – 2020

WHY SLUGS HAVE NO LEGS – Aline Höchli – 10:04 – Switzerland – 2019

FLOW – Adriaan Lokman – 13:43 – Netherlands, France – 2019

22.00  – STUDENTOON – animated student films competition

ANIMALS – Tue Sanggaard – 6:33 – Denmark – 2019

THEM PEOPLE – Nausheen Javed – 05:37 – Germany – 2020

WITH THE SHAPE – Vučenović Nemanja – 06:40 – Bosnia and Herzegovina – 2020

TAXIMETER AND MILD PSYCHOSIS – Mihaela Erceg – 04:23 – Croatia – 2019

THE INCREDIBLE WARDROBEGADGET OF DR. STEIN – Gabriela Plačková – 14:56 – Czech republic – 2019

LAUGH LINES – Patricia Wenger – 05:52 – Switzerland – 2018

ROOM WITH A SEA VIEW – Leonid Shmelkov – 11:55 – Estonia – 2020

BLIESCHOW – Christoph Sarow – 09:38 – Germany – 2019

 

OPEN-AIR CINEMA GORICA

 

21.00  – PLANKTOON – animated films for children competition

THE LITTLE BIRD AND THE BEES – Lena von Döhren – 04:30 – Switzerland – 2020

TOBI AND THE TURBOBUS – Verena Fels – 07:30 – Germany – 2020

RUBY & ROACH – Erentia Bedeker – 04:48 – South Africa – 2020

LEO&TIG – Alexander Lyutkevich – 11:00 – Russia – 2019

TIES – Dina Velikovskaya – 07:35 – Germany , Russia – 2019

THE CHERRY ON TOP – Frits Standaert – 18:00 – France, Belgium – 2019

22.30  – SUPERCOMM – animated commissioned films competition

THE ART OF CHANGE – CLIMATE CHANGE – Sois de Traca – 2:50 – UK – 2018

BIRTH OF KROK – Amey Dhamanaskar – 1:00 – India – 2019

BEATBOX ANIMA MUNDI 2019 – Janet Perlman – 0:40 – Canada – 2019

THE INFINITE – Simone – Massi – 2:00 – Italy – 2020

VOICE – Tess Martin – 2:20 – Netherlands – 2020

23:00 – SUPERTUNE – animated music videos competition

REALITY – Toni Huml – 04:20 – Bosna i Hercegovina – 2018

OSTRICH – Agostina Ravazzola – 04:40 – Argentina – 2019

SABA – Carlos Navarro – 04:25 – Spain – 2020

LOVE IS GONE – Ynon Lan – 03:29 – United States – 2019

Z SONG – Mélanie Gohin – 01:13 – France – 2020

FEELING LONELY – Julian Vargas – 03:26 – Norway – 2019

ELSIE & RUBIN – Joel Gambleton – 03:34 – United Kingdom – 2019

THIS SCENT – Daniele Berretta – 04:03 – Italy – 2020

PEARLS – Idan Barzilay – 03:16 – Israel, Germany – 2019

THROUGH MY SKIN – Pooyan Shadpoor, Parastou Haghi – 05:34 – Iran – 2019

MTV IS MY FRIEND – Radu Popovici – 06:33 – Romania – 2019

 

OPEN-AIR CINEMA MALA LOŽA

 

21.00  –  GRANDTOON animated short films competition

INTERMISSION EXPEDITION – Wiep Teeuwisse – 08:21 – Netherlands – 2019

KIDS – Michael Frei – 09:00 – Switzerland – 2019

NATURAL SELECTION – Aleta Rajič – 10:00 – Bosnia & Herzegovina – 2019

TIME O´ THE SIGNS – Reinhold Bidner – 08:36 – Austria – 2019

UNCLE THOMAS, ACCOUNTING FOR THE DAYS – Regina Pessoa – 13:00 – Portugal,Canada,France – 2019

22.00  – STUDENTOON – animated student films competition

PEARL DIVER – Margrethe Danielsen – 09:00 – Norway – 2020

AWAY – Mathilde Pepinster – 05:51 – Belgium – 2019

BETTER – Emily Downe – 05:06 – UK – 2020

I’M NOT FEELING VERY WELL – Sunčana Brkulj – 03:32 – Croatia – 2019

SURVIVAL HK – Pau Louise – 07:06 – USA, Hong Kong – 2019

DUTCHGARIA – Capucine Muller – 12:24 – Belgium – 2019

TRICKY HAND – Emilie Tronche – 06:25 – France – 2019

INSIDE ME – MariaTrigo Teixeira – 05:14 – Germany – 2019

DREAM CREAM – Noam Sussman – 04:46 – Estonia – 2019

DRAMATIC END – Kerija Arne – 03:30 – Latvia – 2019

 

OPEN-AIR CINEMA GORICA

 

21.00  – PLANKTOON – animated films for children competition

I’M THE STRONGEST- Anais Arnaud, Sorrentino Demuynck – 05:51 – France / Belgium – 2018

IAN, A MOVING STORY – Abel Goldfarb – 09:00 – Argentina – 2018

MERRY GRANDMAS – Natalia Mirzoyan – 08:00 – Russia – 2020

MASHA AND THE BEAR – Orlov Georgiy – 08:31 – Russia – 2019

TIDE – Joana Rosa – Bragança – 14:05 – Portugal – 2019

THE BIRD & THE WHALE – Carol Freeman – 07:03 – Ireland – 2018

22.30  – SUPERCOMM – animated commissioned films competition

THE ELEPHANT IN THE ROOM – Toby Mory – 1:48 – Germany – 2019

TRAILER ANIMAFEST 2019 – Mueller Michaela – 0:38 – Switzerland, Croatia – 2019

HOPES AND FEARS – Alice Saey – 01:00 – France, Kosovo – 2019

STOP MONEY LAUNDERING – Toby Mory – 3:49 – Germany – 2019

ARTEMIS – Bárbara Cerro – 1:04 – Argentina – 2019

23:00 – SUPERTUNE – animated music videos competition

BLEED – Igor Imhoff – 04:40 – Italy – Germany – 2020

WAVE FLOTATION – Macchia Ornella – 04:43 – Belgium – 2019

SHREDDER – Lee and Eliška Oz – 03:09 – Czech Republic – 2019

THE ZOO – Marie Novackova – 05:00 – Czech Republic – 2019

LUCKY CHOPS – Raman Djafari, Daniel Almagor – 03:45 – Germany – 2019

BLOW TO THE HEAD – Caleb Wood – 03:12 – United States – 2019

WARM PUNA – Cez Comerci – 02:34 – Argentina – 2018

WILLOW BARK – Heta Okkonen – 03:40 – Finland – 2020

PARAGUAYA PUNK – Dante Zaballa – 02:16 – Argentina – 2019

TOMORROW – Ezequiel Torres, Pablo Roldan – 04:38 – Argentina – 2019

CAREFUL – Alice Seay – 3:58 – UK – 2020

sxshentai.com